Kiri/PuPe PSU // B-pojat // C-pojat // D-pojat // E-pojat // C-/D-tytöt // E-tytöt // F-juniorit

D-pojat

Joukkueella kohti pesiskesää 2024!
Energisessä joukkueessamme pelaa ja harjoittelee vuosina -09 ja -10 syntyneitä poikia ja tyttöjä. Talvikauden harjoittelemme joukkueena 4 kertaa viikossa. Kesällä saman verran ja pelit päälle!

Tervetuloa seuraamaan otteluita!

Joukkue 2024

Heikkinen Juuso
Julkunen Jasperi
Kosonen Kaarlo
Kuivalainen Aatu
Kuosmanen Onni
Lahtinen Arvo
Lahtinen Eino
Leskinen Onni
Malinen Paavo
Nicholls Miika
Niinimäki Ohto
Niskanen Niko
Pajala Veeti
Perttula Lassi
Pohjonen Pyry
Pylkkönen Sampo
Ruuskanen Jetro
Töhönen Aapo
Vihavainen Martti
Vihavainen Paavo

Taustahenkilöt

Joukkueenjohtajat
Johanna Kuivalainen | johanna.kuivalainen(at)gmail.com
Joonas Malinen | joonasmal(at)gmail.com

Valmentajat
Juha Julkunen
Joonas Kosunen
Seeti Surakka
Jouni Vihavainen

Rahastonhoitaja
Tuula Töhönen

Otteluohjelma
Imatran Pallo-Veikot - PuPe
su 05.05. KLO 14:00
Ukonniemen pesäpallostadion,
Imatra
Kiteen Pallo -90 musta - PuPe
su 05.05. KLO 16:00
Ukonniemen pesäpallostadion,
Imatra
PuPe - Jyväskylän Kiri
to 09.05. KLO 12:00
Neulamäki
PuPe - Jyväskylän Kiri
to 09.05. KLO 14:00
Neulamäki
Siilinjärven Pesis - PuPe
ti 28.05. KLO 18:00
Vuorelan hiekkatekonurmikenttä,
Siilinjärvi
PuPe - Suonenjoen Vasama
ma 17.06. KLO 18:00
Neulamäki
Joensuun Maila Musta - PuPe
ma 24.06. KLO 12:00
Niinivaaran hiekkatekonurmikenttä,
Joensuu
Sotkamon Jymy oranssi - PuPe
ma 24.06. KLO 14:00
Niinivaaran hiekkatekonurmikenttä,
Joensuu
PuPe - Siilinjärven Pesis
to 27.06. KLO 18:00
Neulamäki
Suonenjoen Vasama - PuPe
la 29.06. KLO 15:00
Rantakenttä,
Kitee
Kiteen Pallo -90 punainen - PuPe
la 29.06. KLO 17:00
Rantakenttä,
Kitee
PuPe - Kouvolan Pallonlyöjät
ke 03.07. KLO 12:00
Osuma Areena
PuPe - Sotkamon Jymy oranssi
ke 03.07. KLO 14:00
Osuma Areena
PuPe - Kiteen Pallo -90 punainen
to 04.07. KLO 12:00
Neulamäki
PuPe - Sotkamon Jymy violetti
to 04.07. KLO 16:00
Neulamäki
PuPe - Jyväskylän Kiri
to 18.07. KLO 14:00
Neulamäki
PuPe - Jyväskylän Kiri
ti 30.07. KLO 11:00
Osuma Areena
PuPe - Kouvolan Pallonlyöjät
ti 30.07. KLO 17:00
Osuma Areena
PuPe - Joensuun Maila Valkoinen
ke 31.07. KLO 18:00
Osuma Areena
Joensuun Maila Punainen - PuPe
pe 02.08. KLO 16:00
Marjex Stadion,
Sotkamo
Sotkamon Jymy violetti - PuPe
pe 02.08. KLO 18:00
Marjex Stadion,
Sotkamo
Joensuun Maila Punainen - PuPe
ti 06.08. KLO 11:00
Niinivaaran hiekkatekonurmikenttä,
Joensuu
Joensuun Maila Valkoinen - PuPe
ti 06.08. KLO 13:00
Niinivaaran hiekkatekonurmikenttä,
Joensuu
Joensuun Maila Musta - PuPe
su 11.08. KLO 11:00
Tapionkadun kenttä,
Joensuu
Imatran Pallo-Veikot - PuPe
su 11.08. KLO 13:00
Tapionkadun kenttä,
Joensuu
Jyväskylän Kiri - PuPe
la 17.08. KLO 11:00
Koskenharjun pesäpallokenttä,
Jyväskylä
Kiteen Pallo -90 musta - PuPe
la 17.08. KLO 13:00
Koskenharjun pesäpallokenttä,
Jyväskylä
Jyväskylän Kiri - PuPe
su 25.08. KLO 11:00
Jyväskylä,
Yrttisuo

Menossa mukana

Scroll to Top