Kiri/PuPe PSU // B-pojat // C-pojat // D-pojat // E-pojat // C-/D-tytöt // E-tytöt // F-juniorit

E-pojat

Joukkueessa pelaa 22 innokasta ja pesiksestä kiinnostunutta lasta. Pääsemmekin osallistumaan kesän peleihin kahdella joukkueella.

Harjoittelemme talven aikana kahdesti viikossa ja kevään aikana harjoitukset lisääntyvät kuten myös pelillinen ote.

Kesän kohokohtia ovat Kunnarileiri ja Tenavaleiri!

Joukkue 2024

Heikkinen Topi
Hippeläinen Nuutti
Ibanez Lacasta Teemu
Ikonen Onni
Kiiskinen Oliver
Komulainen Väinö
Kuivalainen Eemil
Lahtinen Eino
Markkanen Samu
Meriläinen Matias
Mustonen Aleksi
Perttula Lassi
Pohjonen Pyry
Putkonen Paulus
Pyykönen Luukas
Rovio Hugo
Töhönen Aatu
Vainio Onni
Vesterinen Leevi
Vesterinen Osku
Vihavainen Otto
Väänänen Daniel

Taustahenkilöt

Joukkueenjohtaja
Niemel√§ Saana | saana.e.niemela(at)gmail.com
050 321 1074

Valmentajat
Koivisto Juho | juho.koivisto(at)asennussavotta.fi
Kiiskinen Tuomas
Perttula Jarkko
Pohjonen Markus
Vihavainen Jouni


Rahastonhoitaja
T√∂h√∂nen Tuula | tuula.tohonen(at)gmail.com

Otteluohjelma kilpasarja
PuPe - Siilinjärven Pesis
la 11.05. KLO 11:00
Osuma Areena
PuPe - Jyväskylän Kirijunnut E
la 11.05. KLO 15:00
Osuma Areena
Jyväskylän Kirijunnut E - PuPe
pe 24.05. KLO 16:00
Yrttisuon kenttä,
Jyväskylä
Jyväskylän Kirijunnut E - PuPe
pe 24.05. KLO 18:00
Yrttisuon kenttä,
Jyväskylä
PuPe - Joensuun Maila
la 08.06. KLO 11:00
Osuma Areena
PuPe - Sotkamon Jymy violetti
la 08.06. KLO 17:00
Osuma Areena
Pesä Ysit - PuPe
la 06.07. KLO 12:00
Vanha kenttä,
Lappeenranta
Kouvolan Pallonlyöjät E - PuPe
la 06.07. KLO 14:00
Vanha kenttä,
Lappeenranta
Siilinjärven Pesis - PuPe
ke 31.07. KLO 18:00
Mantun kenttä,
Siilinjärvi
Joensuun Maila - PuPe
su 04.08. KLO 15:00
Salmelan hiekkatekonurmi,
Sotkamo
Sotkamon Jymy violetti - PuPe
su 04.08. KLO 17:00
Salmelan hiekkatekonurmi,
Sotkamo
PuPe - Jyväskylän Kirijunnut E
la 17.08. KLO 15:00
POP Areena,
Siilinjärvi
PuPe - Kouvolan Pallonlyöjät E
su 18.08. KLO 11:00
Osuma Areena
PuPe - Pesä Ysit
su 18.08. KLO 17:00
Osuma Areena
Otteluohjelma pelisarja
Puurtilan Kisa-Pojat - PuPe
to 09.05. KLO 11:30
Kämärin pesäpallokenttä,
Varkaus
Kiteen Pallo -90 - PuPe
to 09.05. KLO 13:00
Kämärin pesäpallokenttä,
Varkaus
Kiri Falin - PuPe
la 18.05. KLO 15:45
Hippoksen pesäpallostadion,
Jyväskylä
Jyväskylän Kirijunnut Poikolainen - PuPe
la 18.05. KLO 17:15
Hippoksen pesäpallostadion,
Jyväskylä
Sotkamon Jymy oranssi - PuPe
la 25.05. KLO 13:00
Neulamäki
Suonenjoen Vasama - PuPe
ke 29.05. KLO 18:00
Suonenjoen keskuskenttä,
Suonenjoki
PuPe - Siilinjärven Pesis
ma 24.06. KLO 18:00
Osuma Areena
PuPe - Jyväskylän Kiri Falin
la 27.07. KLO 12:30
Yrttisuon kenttä,
Jyväskylä
PuPe - Jyväskylän Kiri Poikolainen
la 27.07. KLO 14:00
Yrttisuon kenttä,
Jyväskylä
PuPe - Puurtilan Kisa-Pojat
ke 07.08. KLO 18:00
Osuma Areena
PuPe - Suonenjoen Vasama
ti 13.08. KLO 18:00
Osuma Areena
Joensuun Maila musta - PuPe
la 24.08. KLO 11:30
Marjex Stadion,
Sotkamo
PuPe - Joensuun Maila Punainen
la 24.08. KLO 13:00
Marjex Stadion,
Sotkamo

Menossa mukana

Scroll to Top